Jak pracuji

  • Především učím lidi, jak mají učit své psy.
  • Záleží mi na tom, aby psa učení bavilo, aby ho miloval.
  • Trénink se psem vnímám jako prostředek, jak vytvořit se psem fungující komunikaci. Učit se jeden o druhém a o svých hranicích. 
  • Díky jasné komunikaci s Vámi, pak může pes obstát v lidském světě, a zvládnout situace, které pro psy nejsou jednoduché.
  • Mým cílem je Vám během lekce předat maximum. Ale pro dosažení výsledků je nutné, abyste byli ochotni pracovat sami na sobě a na Vašem vztahu se psem a věnovat mu potřebný čas na trénink.

Jak jsem se stala psím instruktorem

modernímu tréninku jsem se dostala ve chvíli, kdy jsme si domů přinesli naší Šerinku. Nerozuměla jsem jí a nemohli jsme najít společnou řeč. To malé roztomilé štěňátko po mě vyjíždělo a jediné rady, které se mi dostávalo byla, že si to nesmím nechat líbit. Tak jsem to zkusila a to malé štěňátko jsem vytahala za kůži na krku, když se po mě ohnalo. Jenže efekt jaký se dostavil se mi nelíbil. Šeri se stáhla a nechtěla se mnou mít nic společného. A takový vztah jsem se svým psem mít nechtěla. Začala jsem hledat informace a dostala jsem se na přednášku Františka Šusty. Hned jsem věděla, že přesně tohle chci. Trénink, který je založený na dialogu se psem a metody, díky kterým je možné psa naučit téměř cokoliv.  

Následovali kurzy a online kurzy českých nejlepších i zahraničních trenérů (František Šusta, Lenka Blachová, Martina Klimešová, Jitka Liznová, Roz Pooley, Susan Garrett a další).

První naše trenérky, které se nás ujali a pomohli nám přenést teorii do praxe a kterým bych ráda vyjádřila veliké díky za jejich úžasný přístup byli Helena Hejzlarová, Káťa Kůrková a Markéta Adam.

Když jsem se ocitla na rozcestí, zda nabité znalosti začít aplikovat a pomáhat jiným s jejich pejsky, natrefila jsem na unikátní a v našich podmínkách ojedinělý projekt Akademie pro psí instruktory. Pod vedením skvělých lektorek Hany Böhmové, Petry Marečkové a Terezy Hoření se propojili všechny moje dosavadní znalosti a obrovské množství jich přibylo. Díky náhledovým praxím na převýchovných táborech pro psí puberťáky u Hanky jsem pak získala bohaté zkušenosti, jak si s takovými pejsky poradit. A hlavně, jak jim citlivě a bez zastrašování a fyzických trestů nastavit hranice, které tak nutně potřebují a jak vytvořit fungující komunikaci s jejich majiteli.

V roce 2023 jsem absolvovala akademii pro psí instruktory pod vedením Hany Böhmové.

Reference

Díky Kačce konečně zvládáme stresové situace, a to nejen pes, ale i já. Naučila nás jak jim předcházet, řešit je a hlavně být v klidu. Její jednoduché, ale velice účinné hry na udržení pozornosti a budování lepšího vztahu nás obě moc baví. Líbí se mi, že je výcvik zaměřený na konkrétní potřeby, které nás zrovna trápí. Když se učíme něco nového, tak mi to nejprve vysvětlí, poté názorně předvede a potom to zkouším sama. Z hodin si odnáším plno informací a při tréninku pak zjišťují, že to vše opravdu funguje. Trénovat podle Kačky zábava, žádný dril.
Darina a Sisi
Ke Katce na tréninky chodíme s našimi dvěma retrívry už několik let, a musíme jí jenom poděkovat. Nejenom, že je neuvěřitelně trpělivá, ale pejskům doopravdy rozumí. Vše krásně a trpělivě vysvětlí a ukáže. Pejsci se postupně díky lepší komunikaci stali spokojenější a klidnější. Naučili jsme se spoustu her, jak jim zabavit hlavičky a potrénovat pozornost a díky tomu se výrazně zlepšila i poslušnost a ovladatelnost venku.
Janča, Monty a Medie
S Katkou jsem se věnovali základům agility a díky tomu jsme si vybudovali opravdu silné základy, ze kterých čerpáme dodnes. Nyní už běháme celý parkur, ale jen díky těmto základům to pak vše šlo jako po másle.
Barča a Monty
Tedy měl problémy s reaktivitou na psí kluky. Začali jsme to řešit ve chvíli, kdy se během tréninku Hoopers začal vrhat na psi za plotem. Katka nám hrozně pomohla pochopit celý problém a začít na něm pracovat. Dneska už Tedy zvládá svoje emoce a strašně se nám zlepšil náš vztah. Mnohem více spolu komunikujeme. Tedy se nás ptá na náš názor, protože teď už ví, že to má smysl.
Sabina a Tedy

Trénink je v klidu a v pohodě. Za mě je Katka pohodový a klidný člověk. A to se přenáší na mě i na Alfíka. Má ráda zvířata, ale hlavně je citlivá a empatická. Trénuje s citem a srozumitelně. To mluví za všechno.

Věra a Alfík

Moji psi

Mám dvě raslí holčičky. Každá je jiná a každá mě učí něco jiného.

Šeri

Díky Šerince jsem si uvědomila, že psa musíme umět přijmout takového, jaký je a takového ho milovat a respektovat. Ono by to ani jinak nešlo, protože Šeri je od štěňátka bojácný pejsek a navíc paličatý teriér v pravém slova smyslu a není lehké jí získat ke spolupráci. To Šeri mě přivedla k tréninkovým metodám, které jsou založené na dobrovolnosti a možnosti volby. Protože jenom tak lze budovat komunikaci, která je obousměrná.

Rozinka

Róza mě naučila hrozně důležitou věc. S pejsekem, který miluje práci je potřeba se věnovat hlavně umění odpočívat. A taky, že důležitá je moje energie. Takže i já na sobě musím pracovat. S Rozárkou jsme se přes 7 let věnovali agility. Mým cílem nikdy nebylo sbírat medaile ze sportovních disciplín ani skládat zkoušky. Zkrátka nás to bavilo a byla to aktivita, při které jsme trávili čas spolu. Róza bohužel prodělala operaci kolene a agility už se věnovat nemůžeme, ale rozhodně se nenudíme 🙂